Як вибрати дверні ручки?

Головна Статті Як вибрати дверні ручки?
20 Серпня

Ручка для дверей нехай і не головна деталь, але цілком здатна як підкреслити стиль дверної конструкції, так і зіпсувати всю картину. І це тільки декоративний аспект. Не варто забувати, що дверна ручка є функціональним елементом, на який виявляється чи не найбільше навантаження серед усіх предметів дверної фурнітури. Які бувають ручки для дверей? Що за матеріал використовується при їх виготовленні? Як підібрати таку фурнітуру під замкову щілину? Все це буде розглянуто в даному матеріалі.

Різновиди

Незважаючи на простоту і невитіюватість предмета обговорення, слід зауважити, що дверні ручки є досить різноманітною нішею в своїй області. Існує безліч видів залежно від цільового призначення, конструкції і матеріалу виготовлення.

Цільове призначення передбачає використання ручки для вхідних або міжкімнатних дверей. Природно, що фурнітура, призначена для вхідних дверних систем, має значно більший нахил в сторону надійності часом на шкоду декоративним якостям. Для підвищення безпеки дверної системи іноді використовується навіть такий метод захисту, як сигналізація на дверну ручку.

Ручка для відкриття міжкімнатних дверей сигналізації не вимагає і може виконуватися з трохи більшим естетичним акцентом, але не більше того. Все-таки функціональна складова тут також переважає.

Сучасний ринок пропонує на вибір споживача чимало цікавих рішень в даному питанні. Можна купити дверні ручки будь-якого типу. Але для початку слід розібратися з базовою класифікацією.

Конструкція і спосіб дії в принципі і визначає тип дверної ручки. В цьому відношенні така фурнітура буває:

  • стаціонарної;
  • поворотною;
  • нажімной.

Особливістю стаціонарних дверних ручок є їх автономність. Вони не мають ніякого функціонального зв'язку з замкової системою. Як правило, така фурнітура монтується на сучасні вхідні двері. До стаціонарних відносяться так звані ручки-скоби і ручки-ноби.

Поворотні або ручки-кноби навпаки, взаємодіють з клямкою. Найчастіше такий різновид використовується для міжкімнатних дверей, включаючи офісні варіанти закриття санвузла з поворотним блокувальним механізмом. Вони можуть бути кулястої форми або традиційного типу важеля.

Нажимні ручки дуже нагадують за своєю конструкцією поворотні. І ті й інші керують клямкою. Відмінність тільки в принципі дії. Натискна система, як можна здогадатися, взаємодіє з замковим механізмом за допомогою натиску, а не повороту. Також нажимний принцип дозволяє використовувати такі вироби не тільки для міжкімнатних, а й для вхідних дверей.

Нажімниє системи можуть бути 2-х типів - на планці або на розетці. Мається на увазі основа, яка двостороннім чином закріплює конструкцію на дверному полотні. Ця основа може мати круглу форму, яка називається розеткою. Або виглядати як довгаста планка. Другий варіант - на планці - надійніше, і з цієї причини більш затребуваний.

Матеріали виготовлення

Використані при виготовленні дверних ручок матеріали визначають декоративні і практичні якості виробів. Тут варто зробити поділ між вимогами вхідних дверей і дверей міжкімнатних.

Нормальні вхідні двері повинні оснащуватися тільки металевою фурнітурою, включаючи ручки. Бюджетним варіантом є алюмінієвий профіль. Такі вироби не мають завидними якостями надійності, зате недорогі і цілком естетично виглядають.

Відчутно надійніше дверні ручки з силуміну. Це сплав алюмінію і кремнію, що володіє дещо більшою міцністю, ніж просто алюміній. Варто силумінова фурнітура трохи дорожче, але це також цілком доступний і досить якісний при цьому варіант.

Кращим рішенням для броньованих дверей стане сталева ручка. Сталь забезпечує багаторічну експлуатацію, і ідеально підходить для роботи з важкими дверними конструкціями.

Що стосується внутрішніх приміщень, то така дверна фурнітура має більш широкий спектр використання різних матеріалів, і не тільки металевих. Серед найбільш затребуваних рішень:

  • метал;
  • пластик;
  • дерево;
  • скло.

Металеві ручки для міжкімнатних дверей виготовляються з різних сплавів. Силумін або латунь стануть оптимальним вибором в даному питанні. Металева фурнітура - найкраща фурнітура для міжкімнатних дверей. До того ж зовнішній вигляд металевого виробу легко оновити нанесенням фарби. Чим пофарбувати дверні ручки? Для цього цілком підійде фарба для металу у вигляді спрею.

Натуральне дерево також стане виключно вдалим матеріалом при виготовленні дверної ручки. Дерево перевершує метал щодо декоративності, має приємну тактильністю, але при цьому обмежує різноманітність форм.

ПВХ-вироби завжди ставилися до бюджетних рішень. Пластикові дверні ручки для міжкімнатних дверей не відрізняються довговічністю і естетикою, зате можуть порадувати любителів заощадити. Скляні дверні ручки вимагають обережного ставлення через свою крихкість, але виглядають просто чудово, забезпечуючи витончений і дуже ефектний стиль дверної конструкції.

Як підібрати під замок?

  • Необхідність підбору дверної ручки під замок актуальна найчастіше в разі вхідних дверей. Також це не стосується ручок на розетці через невелику площу основи.
  • Вироби натискного типу на великий планці слід підбирати з урахуванням відстані між віссю важеля і віссю замкової щілини. Тут важливо зробити всі виміри, щоб не потрапити в халепу.
  • Ще при покупці ручки окремо від замку важливо врахувати ширину планки, оскільки занадто вузька основа зазвичай використовується для легких металопластикових та алюмінієвих дверей.
  • Форму отвору замкової щілини і наявність нічної засувки також слід взяти до уваги при виборі даного вироби.

2
ua
2999